İlginç Bilgi

Program Yapmayı Öğrenen Yapay Zeka YapıldıRice Üniversitesi’nden bilgisayar bilimciler tarafından geliştirilen bir yapay zeka aracı(BAYOU) 1500 civarında Android uygulamayı okuyarak, gereken java kodunu ortaya çıkarıyor. Amerikan ordusu ve Google fonuyla geliştirilen yazılım programcılara benzer problemler konusunda en iyi çözümü sunarak, yardımcı olmayı amaçlıyor

BAYOU’nun nöral ağı 100 milyon satırlık java programıyla besleniyor ve Yapay Zeka(YZ) başka bir yazılım programlayabiliyor.

Eğer BAYOU’nun okuduğu kod, kendi koduyla alakalı bir şey içeriyorsa, BAYOU bu kodları da öğrenerek, birlikte nasıl çalışabileceğini öğreniyor. Bu bağlamsal bilgi sayesinde Yapay Zeka fonksiyonel bir yazılım oluşturarak programcının istediğini veriyor.

Bilgisayarlar sayesinde artık her geçen gün evden çalışmak kolaylaşıyor. İnsanlara kod öğretmek gittikçe daha kolay ve çekici hale gelebilir ve bir gün YZ kullanılarak örnek kodlar ile yapılan iş bile kontrol ettirilebilir.

BAYOU şimdilik başlangıç seviyesinde bile olsa , arka plandaki ekip teknolojinin çalıştığını halen kanıtlıyor.

Bu YZ’nın kendini kopyaladığı anlamına gelmiyor ve BAYOU henüz  programcıların yazmaya çalıştığı kodla ilgili taslakları nadiren üretiyor. Halen bu taslaklar büyük bir çalışmayla biraraya getirilerek anca bir projeye dönüştürülebiliyor.

Her ne kadar bu teknoloji henüz emekleme aşamasında olsa da, bu YZ programcılığı için bu büyük bir adım özelliği taşıyor. BAYOU sadece birkaç anahtar kelime kullanarak zamandan kazanıyor ve insan operatörler için daha kolay kullanım sunuyor.

YZ emin adımlarla yürüyor, bakalım yazılım işinde bizi geçebilecek mi?

Kaynak: https://futurism.com/military-created-ai-learned-to-program/


Yazının Kaynağı

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herşeyolog