Spiritüel

Bioenerji ve Çakralar

bioenerjiÇakralar ve enerji… Bu iki kelimenin ne anlama geldiğini öğrendiğim zaman bundan tam olarak 12 yıl öncesiydi. Bel fıtığı mağduru bir kişi olarak o dönemde çok ağrı çekiyordum. Daha önce gittiğim profesörlerden ve doktorlardan çare bulamamıştım. Arkadaşımın annesinin de bel fıtığı olduğunu ve çok ağrıları olduğunu biliyordum. Kendisiyle konuştuğumda Bostancı’da bioenerji tekniği ile tedavi eden bir bayan olduğunu ve onun sayesinde annesinin daha iyi olduğunu söyledi. Tabi soluğu hemen orada aldım.

Randevu almak kolay olmadı daha doğrusu zaman aldı. Bir hafta sonra kendimi bioenerji seansında ve doktorlarda bulunan hasta yatağında uzanıyorken buldum. Bioenerjiyi yapan bayan elinde bir ip ve ipin ucunda kristal vücudumun belirli noktalarında sabit tutuyor ve salınımları dikkatle izliyordu. Adını ve ne işe yaradığını o gün öğreneceğim “çakra” noktalarında salınımlarla birlikte yorum yapıyordu.

Çakra noktalarından sırası ile geçiş yaparken tam iki göğsümün arasında kristalin sallanmasındaki gariplik benim de dikkatimi çekti. Bana “çok sinirlisin” dedi. Ben de tam tersi sinirli olmadığımı söyledim. Gerçekten de sinirlenmem çok nadir görülen bir şeydi. “O zaman durum daha da kötü, sinirleniyorsun ama içine atıyorsun.” dedi. “Bu şekilde devam edersen uzun yaşamazsın. Ya sinirlenme ya da madem sinirleniyorsun içine atma…” dedi.

Her neyse kristal aşaması bittikten sonra sabahları başımın ağrıyıp ağrımadığını sordu. Gerçekten de sabahları başım çok ağrıyordu. Kahvaltıdan önce hemen yanı başımda çekmecede duran ağrı kesiciden alıyordum. Bu ağrıları geçici olarak değerlendirip hiç doktora da gitmemiştim. Ağrılarımın migrenden kaynaklandığını söyledi. Bel fıtığımı tedavi ederken bunu da aradan çıkartacağını söyledi. Tedavi başladı. Eline bir pamuk aldı ve pamuğumu göbek deliğimin üstüne koydu. Baş parmağını da pamuğun üstüne yaklaşık yarım saat o şekil durdu. Sonrasında 2-3 seans daha yapacağımızı söyledi. Gerçekten seanslardan sonra bir daha baş ağrısı çekmedim. Bel ağrılarım tamamen geçmemesine rağmen oldukça toparladı.

Bu deneyimden sonra tansiyon hastası olan bir arkadaşımı da zar zor ikna ederek tedaviye götürdüm. İlk seanstan çıkarken. “inanamıyorum şu an bomba gibiyim” diyerek çıktı dışarı. Bir daha da tansiyon rahatsızlığı yaşamadı. Ki kendisi bu rahatsızlığı yüzünden zaman zaman ambulansla hastaneye kaldırılmıştır.

En son abimi ikna ederek bioenerjiye gitmesine sebep oldum. Seanslardan sonra kendisindeki değişiklikleri yine kendisinden dinlemeniz gerekir. Niye daha önce gitmedim diye hayıflanır zaman zaman.

Tüm bunlar ve buna benzer başka deneyimler beni bu dünyanın içerisine çekti. Bir sürü araştırma ve deneyimleme çalışmaları yaptım. Hiçbir zaman tam kendimi veremedim. Hep tez canlı oldum. Konuların içine girdikçe başka bir tanesini bana daha cazip geldi. Sonuç, bir sürü araştırma ve bilgi. Bunun yanı sıra deneyimlemeler, “hakikaten oluyormuş” fikrini oluşturdu.

Çakraların ne kadar önemli olduğunu gerçekten çakraların ne işe yaradığını bilmekle başlar. Vücudun denge merkezleri. Sağlık, psikoloji, canlılık vs. hemen her şeyin temelinde çakralar yatar. Avuçlarımdaki enerji akışını fark ettikçe gözle görülemeyen bu enerji dünyasında bir şeyler yapmayı çok istemiştim. İlk deneyimlerimde avuçlarımdaki çekim ve itim alanlarını fark ettikçe şaşkına dönmüştüm. Ellerimden çıkan auranın dumanımsı görüntüsünü görmek beni hem sevindirmişti hem de daha fazla çalışmam gerektiğini bana göstermişti. Her çalışma yaptığım gün daha iyiye gidiyordum. Ama hayat her zaman vakit ayırmanıza müsade etmiyor.

Konuya uzun bir giriş yaptıktan sonra biraz çakraları anlatmak gerekirse…

Çakralar vücudun enerji noktalarıdır. Fizik bedenimizin etrafını saran enerji bulutu. Auramız bedenimizin güçlü ve dirençli olmasını sağlar. Auramız ne kadar güçlü ise bedenimiz de o kadar güçlü ve sağlıklıdır. O nedenle enerji akışımızı da sağlıklı ve güçlü tutmak zorundayız. Bu nasıl olur? Enerjimizi nasıl güçlü hale getirebiliriz?

Aura nihayetinde bir enerji ve frekanstır. Etkilendiği çok şeyler var. Fikir vermesi açısından ruh halimiz ve çeşitli manyetik alanlar diyebiliriz. Buna karşınızdaki insanın enerji zayıflığından ve enerji ihtiyacından tutun sizin ruh haliniz bu sınıfa girer. Ruh halinizin kötü olması enerjinizi düşürür ve fiziksel bedeninizi dış saldırılara karşı açık tutar. Hastalıklara karşı zayıf düşersiniz. Psikolojik ve bedeni hastalıkların neredeyse tamamı bu kapsamdadır. Her türlü dış etkiye karşı korumasız kalırsınız.

Çakralar, bu aura dediğimiz enerjiden beslenir. Enerjiniz düşerse çakralar da beslenemez ve zayıf düşer. Bazen öyle durumlar olur ki çakranız tamamen kapanır. Bunu belki anlayamazsınız ama işin ustası olan birisi sizi kontrol ettiğinde neden bu kadar tembel olduğunuzu, neden bu kadar güçsüz olduğunuzu, neden sürekli uyumak istediğinizi vs anlayabilir. Belki de bazı rahatsızlıklarınızı tespit edebilmek için çakraların ne işe yaradığını anlamak ve biraz kendimizi dinlemek iyi olur.

Yıllardır kambur yürüyen bir kişinin tek bir bioenerji seansı sonrasında dimdik yürüdüğünü, yıllardır kabızlık çeken bir insanın bu sorununun ortadan kalktığını, yıllardır migren ağrısı çeken, tansiyon hastalığı olan insanların birden bire iyileştiğini gördükçe çakraların ve enerjinin ne kadar önemli olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Amatörce bu işi yapıp çakraları tamamen kilitleyenler, çalışmaz hale getirenler de var. Yapılan işin ne kadar ciddiye alınması gerektiğini bilmek gerekiyor. Çakraların kilitlenmesi insanı tamamen hareketsiz bırakabilir. Neredeyse fizik bedeninizi kullanılamaz hale getirirsiniz.

Bioenerjinin uygulanabilmesi için illa yan yana olmak gerekmiyor. Uzaktan da enerji akışı sağlanabiliyor. Buna bir örnek vermek gerekirse, yine bir bioenerji uzmanına gitmiştim. Seans bittikten sonra eğer ağrılarım olursa saat kaç olursa olsun telefon etmemi söyledi. Uzaktan gereken müdahaleyi yapacağını söyledi.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra gerçekten ağrılarım oldu. Aradım ve bilgi verdim. Gece yarısı saat 12 gibi çalışma yapacağını bu süre içerisinde eğer uyuyorsam uyanabileceğimi ve sıcaklayabileceğimi söyledi. Gerçekten de o gece 00:30 gibi uyandım ve bir türlü uyku tutmadı. Yaklaşık 30 dakika sürdü ve tekrar uykuya daldım. Ertesi gün bioenerji uygulayan hanımefendiyi aradım ve işleme saat kaçta başladığını ve kaçta bitirdiğini söyledi. Tam da uyandığım saat aralığında çalışma yapmıştı. Gece çalışmasından sonra ağrılarım gerçekten de azalmıştı.

Herkesin arada sırada nasıl bir hastanede check-up yaptırıyorsa bu işin de bir uzmanına gidip kendisini kontrol ettirmesi gerekiyor. Bunun nedenini oraya gidip kendinizi kontrol ettirdikten sonra çok daha iyi anlayacaksınız.

Kısa birkaç cümleyle konuyu kapatmak gerekirse. Kendinizi huzurlu ve sakin tutarak enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Evet hep söylerler kötüyü söyleme, kötüyü çağırma, stres yapma diye. Bu gerçekten de çok doğrudur. Sürekli kötü düşünerek enerjinizi düşürürsünüz ve her şey zincirleme olarak birbirine bağlıdır. Enerjiniz zayıflarsa bedeniniz de zayıflar her türlü dış saldırılara karşı açık olur. Aslında buradan sonrası biraz da çekim alanları, bilinç, telkin vs. alanlarına giriyor. Onları da ayrıca konuşuruz:)

Sakin olun. Huzurlu olun. En azından olmaya gayret gösterin. Bir süre sonra hayatınızda bir çok şeyin düzelmeye başladığını göreceksiniz. Sabırlı olmayı da unutmayın…

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herşeyolog