Spiritüel

Astral Seyahat

astral-seyahatSanırım mistik olarak veya spiritüel olarak denemediğim bir şey kalmadı 🙂 Yine bunlardan bir tanesi ilgi alanıma girdi. Astral seyahat.

Bol meditasyonlu bir dönem geçiriyordum. Hedefimde herhangi bir şey yoktu. Sadece meditasyonun verdiği haz bana keyif veriyordu ve beni rahatlatıyordu. Aradan bir kaç ay geçmişti. Artık akşamları yatağa girdiğimde garip bir şeyler oluyordu. Kalp atışlarım sanki tüm bedenimi sallıyordu. O kadar ki kalp atışlarımdan yatağın sallandığına yemin edebilirim.

Tabii bunun böyle olmadığını biliyorum. Sadece o şekilde hissediyordum. Yatak o kadar sallanıyordu ki bir süre sonra dayanamıyor neler olduğunu anlamak için yataktan kalkıp oturuyor ve etrafa şaşkın şaşkın bakınıyordum. Gerçekten korkuyordum. Neler olduğuna anlam vermekte zorlanıyordum.

Günler bu şekilde devam etti. Bir süre sonra daha fazlasını öğrenmek için sonuna kadar gitmeye karar verdim. O gece yatağa girdiğimde sallanmalar yine başladı. Kalp atışlarım tüm bedenimi sallıyordu. Yatak hızla sallanmaya başladı hissi gitgide artıyordu. Bir süre sonra kulaklarım çınlamaya başladı. Çınlamalar gitgide artıyordu. Sabırla ve birazda korkuyla kendi haline bırakmaya karar verdim. Çınlamaları takip eden tiz sesin kesilmesiyle kendimi fizik bedenimin dışında buldum. Havada süzülürken neler olduğunu anlamak için odada bir süre sağa sola gittim. Daha sonra kendi istemimle yaşadığım evin binanın çatısına üstüne çıktım. İlginç bir duyguydu.

Havadan evin çatısına bakarken hala şaşkındım. Birden ne olduğunu anlayamadan büyük bir hızla bedenime geri çekildim. Hızlı kalp atışları ve şaşkınlık arasında uykuya daldım. Neler olduğunu merak ediyordum ama yine de araştırma yoluna gitmedim. Aynı şeyler ilerleyen günlerde de tekrar etti. Ama tatil her zaman olduğu gibi kısa sürdü ve iş hayatına yeniden başladım. İş hayatına başlamamla birlikte her şey bıçak gibi kesildi gitti.

Bir arkadaşım saçma sapan bulduğu bir kitabı ben severim diye bana verdi. Kitabın adı astral seyahatti. Kitabı okumaya başladığımda neden bunları yaşadığımı anlamıştım. Yaşadığım şeyler astral seyahatin çıkış aşamalarıydı.

Astral seyahat, ruhun bedenden ayrılması ve serbest olarak evrende dolaşması olarak özetlenebilir. Aslında hepimiz astral seyahat yapıyoruz. Ama bu sırada bilincimiz yerinde olmadığı için kontrol edemiyoruz. Astral seyahat bilinçli olarak yapıldığında hani derler ya tadından yenmez 🙂 Bazen uykuya tam dalarken birden çukura düşmüş hissi ile sarsılırsınız. İşte bu da tam olarak astral seyahatin bir aşaması. Uyuduğumuzda ruh beden fizik bedeninden ayrılır ve fizik bedenin hemen üstünde asılı kalır.

Bazen bir takım nedenlere bağlı olarak ruh beden aniden fizik bedene girer. Tam bu aşamada yaşanan his de çukura düşme hissidir. Ruh beden fizik bedenden ayrıldığında arasındaki bağ hiçbir şekilde kopmaz. Arada bir bağ vardır. Bu enerji bağı rengi nedeni ile gümüş kordon olarak adlandırılır.

Astral seyahat yaptığımızda teknik olarak ölmüyor muyuz? Hayır, ölmüyoruz; ne teknik ne de başka bir model olarak. Ruh beden, her uykuya daldığınızda zaten fizik bedenden ayrılıyor. Binlerce gün uyuyup her seferinde sağlıklı olarak kalkabiliyorsak bu hala yaşadığımızı gösterir 🙂

Peki, astral seyahat sırasında birisi bedenimize müdahale ederse ne olur. Hiçbir şey olmaz. Astral seyahatiniz biter ve ruh beden hızla fizik bedene girer. Bu o kadar hızlı olur ki sizi sarsan kimse de hiçbir şey fark etmeyecektir.

Ruh beden çok hassastır. Astral seyahat sırasında yaşadığınız bir korku bir heyecan bile aniden fizik bedeninize çekilmenize neden olabilir. Bir kere çekilmeye başladı mı çaresizce sonuna kadar beklemek zorundasınız. Oradan geri dönüş yoktur.

Bir gecede sadece bir defa astral seyahat yapabilirsiniz. Üst üste ikinci defa deneyimlemek boşunadır. Sakince uykunuza devam etmek en doğrusudur. Astral seyahat sırasında beden çok yüksek enerji harcar. İkinci defa bu enerjiyi toparlaması dinlenme gerektirir. Mideniz doluyken astral yapamazsınız. Yemek yediğinizde sindirim sistemi çalışmaya başlar ve bedenin enerjisini büyük oranda kullanır. O nedenle ne aç ne tok hatta biraz aç olmak iyidir. Lucia rüyalar da astral seyahat için bir geçiş aşaması olarak kullanılabilir.

Astral seyahat ile neler yapılabilir? İstediğiniz her yere gidebilirsiniz. Dünya turuna çıkmak sizin en büyük hayalinizse en kolay ve en ucuz yöntem sanırım budur 🙂 Mesafe sorun değildir, gitmek istediğiniz yeri düşünmeniz yeterli orada olmanız an meselesidir. Ölü ruhlar ile görüşebilirsiniz. Ama bu “advanced” olarak tabir edebileceğimiz seviyelerde tavsiye edilir. Ama yine de ilk başladığınızda bile bunu yapabilirsiniz.

Bazılarına göre başkalarının rüyasına girebilirsiniz. Ama bu konuda çok net bir bilgi sahibi değilim. Kendim henüz denemedim. Bir takım astral gruplar olduğunu ve beraber seyahatler yaptıklarını forumlardan gördüm. Ama bunu da yapmış değilim. İstediğiniz kişileri görüp onları duyabilirsiniz. Sanırım aklınıza hemen cin fikirler gelmeye başladı 🙂

Neleri yapamazsınız? Ahlaka aykırı şeyleri yapamazsınız. Örneğin birisinin evine girip onu uygunsuz bir şekilde göremezsiniz. Bunu denemeye kalktığınızda bir takım görülmeyen varlıkların bunu engellediğine şahit olacaksınız. Bir kişinin yanına gidip ona müdahale edemezsiniz veya bir şey söyleyemezsiniz. Sesinizi duyuramazsınız. Yemek yiyemezsiniz. Karnınızı doyuramazsınız 🙂

Astral seyahat aslında 2 farklı bakımdan değerlendirilebilir. Ruhun bedenden ayrılıp gezmesi veya projeksiyon olarak görüntüleme yapılabilmesi. Projeksiyon olarak yapılan teknik, istediğiniz yere gitmek değil istediğiniz yeri veya şeyi görmek olarak açıklanabilir. O nedenle projeksiyon deniyor. Nereyi görmek istiyorsanız veya duymak istiyorsanız görebilirsiniz ve duyabilirsiniz. Astral seyahatin İngilizcesi “Astral Projection”. Bu noktada şaşırmamanız için söylüyorum. İngilizcede “Astral Projection” olarak yazan her iki tekniği de kapsar.

Astral seyahat için çok çeşitli teknikler vardır. Bunlardan kendinize en uygun olanı deneyimleyerek bulup onun üzerinde çalışmanız gerekir. Tekniklerden bir tanesi mutlaka size uyacaktır. Bir kaç aylık çalışma yeterli olacaktır. Su altı tekniği, salınma tekniği, balon tekniği vs. birçok teknik var. Belki bir ara kullanılan teknikleri de anlatan bir yazı paylaşırım 🙂

Unutmayın her şeyin başı stressiz, pozitif ve sakin bir hayat…

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herşeyolog